سه شنبه 1 مرداد 1398 - 2019 ژولاي 23
   
  2605رکورد در مدت زمان 0.156ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  عقیله کبری علیها السلام از محدثات اسلام بوده و از مادر خود روایت کرده است (جامع الرواه ج 10 ص 475، معجم رجال الحدیث ج 23 ص 190). و آنچنان ضابط بود که خطابه طولانی مادر را با یک بار شنیدن حفظ کرد .
  یکی از شاگردان مرحوم جعفر بن محمد قولویه حدیثی را در کامل الزیارات استاد درج کرده که خلاصه اش این است:
  آفتاب در اسارت 14 بهمن 1392 13:37
  در دنیای معاصر، در چارچوب مفهوم جنگ های مدرن بازنمایی جنگ در رسانه ها و نحوه نمایاندن آن به افکار عمومی، از اهمیت بیشتری برای طرفین جنگ، بعد از جنگ داشته و به همین دلیل زمان و منابع بیشتری را به این امر اختصاص می دهند.
  راوى گوید: و آنگاه حسین علیه السّلام، دشمن را به مبارزه فرا خواند، و هماره هر کس که به مبارزت با حضرتش قدم پیش مى ‏نهاد به دست او راهى جهنّم مى‏ گردید تا آن جا که کشتار عظیمى بنمود و در همان حال مى ‏فرمود:
  اگر اصحاب اباعبد الله الحسین علیه السلام در بین تمام اصحاب انبیاء و اولیاء ، ممتاز و خاص می باشند ، اگر به شیعیان توصیه شده است که تا روز قیامت هر زمان که به یاد واقعه کربلا افتادید بگویید : یالیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما)،اگر اباعبدالله الحسین در توصیف یاران خود فرمود :
  من فرزند کسی هستم که فرشتگان آسمان بر او گریستند و جن در زمین و پرندگان در هوا بر او نوحه کردند .
  گریستن و بی تابی کردن در تمام ناملایمات و مصایب ناپسند است مگر در مصیبت حسین بن علی علیه السلام که آدمی در این گریه و جزع پاداش نیز خواهد داشت .
  بعد از یحیی بن زکریا آسمان در مرگ کسی نگریست مگر در شهادت حسین بن علی ع که چهل روز در این مصیبت گریان بود .
  همانا روز مصیبت حسین ع چشمان ما را خسته و مجروح کرده و اشک های ما را ریزان نموده و عزیزان ما را در آن سرزمین غم بارگرفتار خواری شدند و مصایب آن روز به گونه ای است که برای همیشه ما را غمگین و داغدار کرده است .
  امام رضا علیه السلام فرمود: هر گاه ماه محرم فرا مى ‏رسید، پدرم (موسى بن‏ جعفر علیهماالسلام) دیگر خندان دیده نمى ‏شد و غم و افسردگى بر او غلبه مى ‏یافت تا آن که ده روز از محرم مى‏ گذشت، روز دهم محرم که مى ‏شد، آن روز، روز مصیبت و اندوه و گریه پدرم بود.
  • تعداد رکوردها : 2605