يکشنبه 24 آذر 1398 - 2019 دسامبر 15
   
  2649رکورد در مدت زمان 0.171ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  توسل 14 بهمن 1392 16:18
  کلید کمدی که در آن وسایل پذیرایی قرار داشت، گم شده بود. آقای روحانی گفت: «یا فاطمه بنت محمد» و در را فشار داد، در باز شد
  تعقیبات نماز 14 بهمن 1392 16:4
  تعقیباتی که من به آن مقیدم، یکی به این ترتیب است: آیه الکرسی تا* و هو العلی العظیم* تسبیحات حضرت فاطمه زهرا علیه السلام ، سه مرتبه سوره توحید، بعد سه مرتبه صلوات و ...
  در آیین اسلام قانون واحدى بنام جنگ و جهاد وجود ندارد، بلکه همانطور که اسلام در شرائط خاصى دستور میدهد مسلمانان با دشمن بجنگند، همچنین دستور داده است که اگر نبرد براى پیشبرد هدف موثر نباشد، از در صلح وارد شوند.
  مساله فدک یکی از مسائل مهم و پرفراز و نشیب در تاریخ اسلام است. به شهادت تاریخ ،فدک از سرزمینهایى است که براى فتح آن نیروى نظامى به کار گرفته نشده، و همه آن خالصه پیامبر خدا ‏‏(صلی الله علیه و آله) بوده، یعنى حق رزمندگان بدان تعلق نگرفته،
  یکی از زوایای قابل توجه و جذاب سیره هدایتی امامان معصومین علیهم السلام نحوه جذب و هدایت افرادی بود که در برهه ای از زمان دچار انحراف فکری و عقیدتی بوده ولی در اثر برخورد صحیح و منطقی معصومین نه تنها از آن افکار و عقائد باطل دست برداشته بلکه در ردیف بهترین و مهمترین یاران و خواص امامان قرار گرفته اند. در میان معصومین، امام صادق علیه السلام با توجه به شرائط خاص زمان ایشان، این نکته نمود بیشتری داشته و نمونه های فراوان و متعددی در تاریخ ثبت و ضبط می باشد .
  در طول تاریخ علماء و بزرگان دین بر وحدت مسلمین و تاکید بر مساله تقریب اهتمام و اصرار زیادی داشتنه اند. از همین رو به دو نمونه از آن موارد که حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی (دام ظله ) بدان متذکر شده اند را یادآوری می کنیم:
  شاید در کتاب ها و مجله ها و پای منبرها و.... زیاد شنیده باشیم که امام زمان غایب هستند و معنایی که معمولا برای غیبت امام زمان در اذهان وجود دارد همان نیستی و عدم می باشد در حالیکه این معنا از غیبت در مقابل حضور است نه ظهور.
  شرائط نابسامان سیاسی در روزگار امام حسن عسکری علیه السلام و اختناق شدیدی حکّام وقت، باعث شده بود که امام حسن عسکری علیه السلام بیشتر از طریق مکاتبات و نامه های مختلف، به راهنمایی و رهبری جامعه شیعی بپردازند.
  حدیث سلسة الذهب 14 بهمن 1392 14:3
  حدیث سلسلة الذّهب شاید مشهورترین حدیثی باشد که از امام رضا علیه السّلام نقل شده باشد. روایتی که بسیاری از منابع شیعه و سنی آن را نقل کرده و بر همین اساس ادعای تواتر (هر چند تواتر معنوی) نسبت به این حدیث دور از ذهن نمی باشد.
  بدون شک مراجعه به آیات قرآن بهترین منبع برای شناخت عظمت شخصیت نبی اکرم صلی الله علیه و آله می باشد. در آیات متعددی، این نکته را به مسلمانان و همه مخاطبان خود تذکر داده شده که نبی خاتم برترین نبی و مقرب ترین بندگان به خداوند متعال می باشد .
  • تعداد رکوردها : 2649