سه شنبه 17 تير 1399 - 2020 ژولاي 07
   
  2676رکورد در مدت زمان 0.156ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  ایام مبارک ماه ذی القعده و عید نورانی میلاد با سعادت امام رئوف ثامن الحجج حضرت ابوالحسن علی بن موسی الرضا "علیه السلام" را محضر مقدس امام عصر "عجل الله فرجه الشریف" و همه موالیان و محبین آن حضرت تبریک و تهنیت می گوییم.
  و جبرئیل علیه السلام ندا می کند: «من همراه با فرشته ی مرگ می آیم و به او سفارش می کنم که با تو به نرمی رفتار کند و اثر مرگ حتی خراشی در تو ایجاد نخواهد کرد و فقط روح تو به آرامی از بدنت خارج خواهد شد.»
  شنیدم یک نفر از دسته دوم [کسانی که به بهانه وجود برخی احادیث ضعیف، همه روایات را نامعتبر می شمارند] در راه مکّه، انگشتر عقیق را از دستش کنده، انداخته و گفته است:
  مرحوم آیت الله العظمی حاج سید احمد زنجانی در کتاب «الکلام یجرّ الکلام» درباره جایگاه ویژه اجتهاد در علوم دینی و روش تخصصی و پر زحمت شناخت احادیث صحیح می نویسد:
  من روزى آهویى را در شکارگاه، تعقیب نموده، چرخ دادم تا اینکه آورده، در حضور شاه شکارش نموده، شاه خوشش آمد، یک دانه اشرفى هم به من انعام داد. فردا امیر کبیر مرا احضار کرد و گفت: تو شاه جوان را به شکار مى‏ برى.[آن وقت، شاه هفده سال داشت] و آن گاه، آهویى را دنبال مى کنى و چرخش داده، به برابر شاه مى‏ آورى و در آنجا شکار مى‏ کنى و هنرنمایى مى ‏نمایى. با این حال، هوس شکار نمى‏ گذارد که شاه، آشنا به امر سلطنت گردد. در نتیجه، امر مملکت اختلال مى‏ یابد.
  عبدالله نجاشی والی اهواز پس از رسیدن به این منصب، نامه ای به حضرت صادق علیه السلام می نویسد و از ایشان چاره جویی می کند. پاسخ حضرت را می توان منشوری برای حکومت داری و روش برخورد با مردم برشمرد.
  از حُسن اتّفاق، دوا فروش به اشتباه، کلمه شربت در نسخه را، تربِت خوانده بود. و به گمان اینکه تربِد (گیاهی که چهار مثقال از آن مسهل قوی است) آخرش تاء است و در نسخه هفت مثقال از آن نوشته شده، با تعجب آن را به او داده و ایشان خورده بود. خوردن، همان؛ صحّت یافتن، همان. مثل اینکه دواى منحصر آن، همین بوده که به خواست خداوندى، به این مقدّمات تهیّه گردیده.
  جشن تکلیف 26 خرداد 1399 8:26
  پوشیده نماند که روز اول بلوغ، روز شریفى است براى انسان؛ روزى است که در آن روز، حضور سلطان حقیقى بار یافته؛ روزى است که در آن روز، مورد عنایت سلطان و مشرّف به شرف خطاب گردیده است.
  تاب مستنبطات الاعلام، شرح مزجی، تفصیلی و استدلالیِ مؤلّف بر کتابِ مستثنیات الأحکام خویش است
  مرحوم آیت الله العظمی سید احمد زنجانی در کتاب بین السیدین به بررسی اجتهادی و تطبیقی آراء سید یزدی و سید اصفهانی پرداخته اند و در مواردی که سید اصفهانی بر آراء سید یزدی حاشیه ای اضافه کرده است، ادله طرفین را بیان نموده و نظر خود درباره قول صحیح را تثبیت نموده اند.
  • تعداد رکوردها : 2676