سه شنبه 30 مهر 1398 - 2019 اکتبر 22
   
  2629رکورد در مدت زمان 0.078ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  هر چی می خواهی برای خودت دعا کن و بکوش که روز عرفه روز دعاست.
  دوران امامت 19 ساله حضرت ، بستر اتفاقات و رویدادهای مهم علمی و فرهنگی بود . در این دوره به جهت درگیری که بین بنی امیه و بنی العباس بوجود آمد ، فرصت مناسبی جهت تبیین ابعاد مختلف اسلام ناب محمدی (ص) برای حضرت فراهم شده و کسان زیادی از صاحبان فتوی از شیعه و اهل سنت از این مکتب بهره ها گرفتند .
  (ذی الحجه) آخرین ماه سال قمری ، در بین ماههای حرام از جایگاه ممتازی برخوردار است . ماهی که بزرگان دین به عبادت در آن «خصوصا دهه اول آن»اهتمام ویژه ای داشتند .
  خصوصیات و ویژگیهای منحصر به فرد دوران امامت پیشوای نهم شیعیان ، باعث تغییر و تعمییق نگرش دوستان و دشمنان حضرت ، به جریان امامت می باشد. شرائط و اتفاقاتی که تا قبل از آن زمان بی سابقه بوده و در صورت عدم تدبیر الهی امام جواد ع ، می رفت تا جریان شیعه را به مرز نابودی بکشاند.
  شیخ طوسی فرموده است: مستحب است در این روز، این دعا را بخوانند. اللَّهُمَّ دَاحِیَ الْکَعْبَةِ وَ فَالِقَ الْحَبَّةِ وَ صَارِفَ اللَّزْبَةِ وَ کَاشِفَ کُلِّ کُرْبَةٍ خدایا ای گستراننده کعبه و شکافنده دانه و برگیرنده سختی و برطرف کننده هر گرفتاری،...
  بزنطی که از این ثواب شگفت زده شده بود از امام جواد علیه السلام سوال میکند که آیا واقعا ثواب آن هزار حج است؟ امام در جواب او سوگند یاد کرده و می فرماید: إِی وَ اللَّهِ وَ أَلْفَ أَلْفِ حَجَّةٍ لِمَنْ زَارَهُ عَارِفاً بِحَقِّهِ
  «سیّد بن طاووس» در فضیلت این ماه مى گوید: «ماه ذى القعده ماهى است که به هنگام شدّت و گرفتارى، زمان خوبى براى دعاست، و براى رفع ظلم و ستم و دعا بر ضد ظالم مؤثّر است»
  یکی از شیوه هایی که امام رضا ع در دوران امامت ، برای تثبیت عقاید صحیح اسلام و انتشار آن به کار می بست، پرورش اصحاب و شاگردان مکتب اهل بیت(ع) بود تا در برابر جریانات منحرف جامعه و یا در مناظراتی که بین اصحاب و علمای سایر فرق در مکتب خلفا روی می داد، با آمادگی کامل در مقابل این جریانات فکری مقابله نمایند.
  انسان باید از ذره ذره عمرش بهره ببرد اما برخی وقتشان را در مسیری صرف می کنند که نه برای دنیایشان مفید است و نه برای آخرتشان.
  آیت الله العظمی شبیری زنجانی در توصیه به رسانه ها اذعان داشتند: تقیّد به راستی خیلی مهم است اما الان کم رنگ شده است لذا مردم هم با تردید به اخبار نگاه می کنند و این خوب نیست. باید تدریجا به راست گفتن عادت کرد تا اعتماد مردم جلب شود. در این صورت عنایت الهی هم شامل حال ما شده و موفقیت حاصل می شود.
  • تعداد رکوردها : 2629