شنبه 25 مرداد 1399 - 2020 آگوست 15
   
  2677رکورد در مدت زمان 0.156ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  صفای تبریز 12 آذر 1398 10:52
  مطلب دیگری هم دیدم درباره ایشان نوشته شده است. می گوید: عدّه ای از ارباب اطّلاعاتِ ادبی در اتاق جلسه ای داشتند. می بینند در حیاط یک آخوندی پیدا شد! قدری ناراحت می شوند که ما جلسه ادبی داریم و الآن این آخوند آن را مجلس روضه خواهد کرد. او را نمی شناختند.
  ما مهمان آقاى حاج شیخ بودیم. ایشان نان و آبگوشتى به ما می داد، تا اینکه قرار شد از آن منزل به جاى دیگرى منتقل شویم. شب آخر بود. بعضى از پسرهاى حاج شیخ خوابیده بودند. ایشان پلو تهیه کرده بود، می خواست پسرهایش را بیدار کند. گفتم: آقا بگذارید بخوابند. چرا آنها را اذیت می کنید؟ حاج شیخ گفت: آخه اینها پلو گیرشان نمى آید. ما براى دفع شرّ تو امشب این کار را کردیم!
  فرار از مرجعیت 12 آذر 1398 10:47
  میرزاى شیرازى نامه اى به حاج محمد جعفر می ‏نویسد که نزد فاضل اردکانى برو و به ایشان بگو که امور کربلا را خودت قبول کن. دیگر لازم نیست وجوهات و استفتاءات شهر کربلا را براى من بفرستى.
  حسنات عصر (شماره1) 12 آذر 1398 10:46
  یکی از رجال معنوی درجه اول که مورد قبول خاص و عام بوده، شیخ جعفر شوشتری است. ایشان موعظه فوق العاده ای داشته و کسی نبوده که در محضر موعظه ایشان باشد و حالش تغییر نکند.
  حسنات عصر (شماره2) 12 آذر 1398 10:44
  از ویژگی های مؤلف «قاموس الرجال» دقت نظر، وسعت اطلاع و استفاده از منابع مختلف و توجه به تصحیفات و یافتن علل تصحیفات و توجه به اشتباهات بزرگان و علل اشتباه آنها است. ایشان در این جهات از افراد کم نظیر یا بی نظیرند، هم از لحاظ دقت نظر، هم از لحاظ آگاهی.
  حسنات عصر (شماره3) 12 آذر 1398 10:44
  یکی از خصوصیات آقای حاج شیخ محمد تقی شوشتری، توجه به تصحیفات نسخه هاست، به این معنا که در فلان نسخه این کلمات تصحیف شده و علت تصحیف چیست و چگونه این لفظ بدین گونه درآمده است؟
  نیمه شب درِ منزل جدّ ما زده شد. ایشان پشت بام خوابیده بود. دید مرحوم شیخ حسن مامقانی است. آمده بود بگوید: بعد از بحث فکر کردم، دیدم حق با شماست و اگر من امشب بمیرم و به حقیقت اعتراف نکنم، درست نیست.
  به مدرّس گفته بودند که به او از درآمد موقوفه بدهید. گفته بود: نه، من بیشتر از این هم حاضرم بدهم؛ اما از این موقوفه، نه. موقوفه مال کسانی است که درس بخوانند؛ او درس نخوانده.
  • تعداد رکوردها : 2677