امروز جمعه, 31 مرداد 1393 - Fri 08 22 2014

مجلس عزای امام صادق علیه السلام در دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی برگزار می شود....

31 مرداد 1393

مجلس عزای امام صادق علیه السلام در دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی برگزار می شود.
همزمان با سالروز شهادت امام صادق علیه السلام، مجلس عزاداری با حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی مد ظله در دفتر این مرجع عالی قدر برگزار می شود. حجت الاسلام باباخانی، عضو دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی ضمن اعلام این خبر، درباره این جلسه عزاداری توضیح داد: جلسه عزا، روز جمعه از ساعت 11 و 30 دقیقه صبح در محل دفتر برگزار می شود و تا اذان ظهر ادامه دارد. وی درباره برنامه های جلسه عزاداری گفت: طبق نظر معظم له، در این جلسه از تعدادی از واعظان نامی و عالم حوزه دعوت شده که به بیان جایگاه و منزلت این امام همام و همچنین به مرثیه سرایی و روضه خوانی می پردازند.


Read More...

حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی در بیت مرجوم آیت الله شب زنده دار : نسل عالم با ذریه ای...

28 مرداد 1393

 حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی در بیت مرحوم آیت الله شب زنده دار : نسل عالم با ذریه ای روحانی ادامه پیدا می کند آیت الله العظمی شبیری زنجانی شب گذشته با حضور در بیت مرحوم آیت الله شب زنده دار، ضمن تسلیت ارتحال این عالم ربانی، تجلیل از این روحانی گرانقدر، ذریه وی را به ادامه مسیر طلبگی تشویق کردند و گفتند: کسی که روحانی است اگر فرزند روحانی نداشته باشد راهش ادامه پیدا نمی کند. آیت‌الله حسین شب زنده‌دار جهرمی از استادان  اخلاق حوزه علمیه قم بود. وی بیش از چهل سال به تدریس علوم دینی پرداخت و سرانجام در روز شنبه 93/5/4 پس از طی یک دوره بیماری قلبی درگذشت و پیکر او در جوار حرم کریمه اهل بیت علیهم السلام به خاک سپرده شد. آیت الله العظمی شبیری زنجانی که در دوران بیماری آیت الله شب زنده دار(ره) به عیادت وی رفته بودند و در روز ارتحال وی، در تماس تلفنی با خانواده وی، این مصیبت را تسلیت گفته بودند، شب گذشته پس از بازگشت از سفر مشهد مقدس، با حضور در بیت این عالم وارسته، برای وی علو درجات را مسالت کردند. آیت الله العظمی شبیری طلبه بودن فرزندان آیت الله شب زندار را یک نعمت خواندند و گفتند: در حوزه های علمیه  خاندانهایی وجود دارد که با وجود 200 تا 300 سال سابقه روحانیت، منقرض شدند. مرحوم "اقا حسن فرید" می گفت من به پسرم گفتم که نصف داراییم را میدهم که طلبه بشوی اما این اتفاق نیفتاد. مرجع عالی قدر شیعیان ادامه داد: خانواده روحانی اگر فرزند روحانی نداشته باشد از یاد می رود و آباء و اجداد اشخاص با این قطع شدن مسیر رو به فراموشی می روند. وقتی نسل روحانی این مسیر را ادامه بدهند، چون روحانی مرجع است قهرا مقام آباء و اجدادشان هم حفظ می شود اما افراد دیگر چون مرجعیت ندارند بیتشان از بین می رود. در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مهدی شب زنده دار، فرزند آیت الله شب زنده دار و عضو فقهای شورای نگهبان، سیره و روش آیت الله زنده دار را، مشوق ذریه وی برای حضور در حوزه علمیه دانست و گفت: سلوک ایشان به شکلی  بود که ذریه ایشان خود بخود نه به توصیه دیگران مایل به روحانیت و طلبگی شدند و امیدواریم به لطف خداوند متعال این مسیر ادامه داشته باشد.


Read More...

عضو شورای استفتائات دفتر آیت الله شبیری زنجانی اعلام کرد: مبلغ زکات فطره 5000 تومان است...

30 تیر 1393

عضو شورای استفتائات دفتر آیت الله شبیری زنجانی اعلام کرد:  مبلغ زکات فطره 5000 تومان است   عضو شورای استفتائات دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی مبلغ زکات فطره هر فرد را 5000 تومان اعلام کرد و گفت: دفتر آیت الله العظمی شبیری امسال آمادگی دریافت زکات فطریه مومنان روزه دار را دارد و بر اساس هماهنگی های انجام شده، مقلدین می توانند از طریق دفتر و سایت معظم له برای پرداخت فطریه اقدام کنند. حجت الاسلام کاظمی درباره موارد مصرف زکات فطره گفت: مصرف زکات فطره همان مصارف زکات است ولی احتیاط مستحب آن است زکات فطره فقط به مصرف مساکین شیعه برسد لذا دفتر آیت الله العظمی شبیری تدابیر ویژه ای را در این راستا اتخاذ کرده تا زکات روزه داران و مومنان به مصرف نیازمندان برسد. وی بلوغ، عاقل بودن و تمکن مالی را از شرایط وجوب زکات فطره بر مسلمانان دانست و افزود: هر شخص بايد براى خودش و كسانى كه نان‌خور او هستند، هر نفر يك صاع از خوراكيهاى رايج در آن منطقه، همچون گندم، جو، خرما، كشمش، برنج و مانند اينها، به مستحقّ بدهد و اگر پول يكى از اينها را هم بدهد كافى است، وزن هر صاع بنا بر مشهور تقريبا 830/ 2 کیلوگرم است ولى به عقیده معظم له، وزن درهم بيش از مقدارى است كه مبناى محاسبه فوق مى‌باشد، و ظاهراً اگر وزن حدود سه کیلو و ششصد گرم را برای گندم محاسبه کنند کافی باشد. بنابراین مبلغ پنج هزار تومان برای هر نفر پرداخت شود.


Read More...

مجلس عزای امام صادق علیه السلام در دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی برگزار می شود....

مجلس عزای امام صادق علیه السلا...

حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی در بیت مرجوم آیت الله شب زنده دار : نسل عالم با ذریه...

 حضور آیت الله العظمی شبیری زن...

عضو شورای استفتائات دفتر آیت الله شبیری زنجانی اعلام کرد: مبلغ زکات فطره 5000 تومان است...

عضو شورای استفتائات دفتر آیت ا...