الاربعاء 22 جُمادى الأولى 1445 - چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲


پیام تسلیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی شبیری زنجانی در پی حادثه ی دلخراش ساختمان پلاسکو:

پیام تسلیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی شبیری زنجانی

در پی حادثه ی دلخراش ساختمان پلاسکو

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک و تعالی:

“وَ بَشِّرِ الصَّابِرِينَ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ أُولٰئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولٰئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُون”َ (بقره ۱۵۵-۱۵۷)

حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو که در آن گروهی از بهترین فرزندان این مرز و بوم جان خویش را از دست دادند بر قلب همگان سنگینی می کند.

این جانب این مصیبت دردناک را به محضر شریف امام عصر عجل الله تعالی فرجه و ملت صبور ایران به ویژه خانواده های داغدار و خانواده بزرگ فداکار و جان بر کف آتش نشان تسلیت گفته از درگاه احدیت برای جان باختگان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل خواستارم.

مرگ مسیری است که هیچ کس را از پیمودن آن گریزی نیست و خوشا به آنان که با چنین رشادت و شجاعتی این مسیر را پیمودند و چنین سرانجام غبطه انگیزی را برای خود رقم زدند.

از پیامبر خاتم “صلی الله علیه و آله” روایت شده است: «مَن رَدَّ عَن قَومٍ مِنَ المُسلِمينَ عادِيةَ ماءٍ أو نارٍ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ». (کافی ج2 ص 164، ج5 ص 55) هر کس از گروهی از مسلمانان، آب یا آتش سرکشی را بازگرداند بهشت بر وی واجب می گردد.

و بر طبق روایتی دیگر از آن حضرت، این شخص پاداش شهید دارد.

22ربیع الثانی 1438

سید موسی شبیری زنجانی