الاثنين 10 ذوالحجة 1445 - دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳


آیت الله العظمی شبیری با تاکید بر نیاز کشور به معنویات؛ باب الحوائج بودن حضرت ابوالفضل علیه السلام جزء امور قطعی است

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی دام ظلّه در دیدار با اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ساوه، نیاز کشور به معنویت و ارتباط با خداوند متعال و کمک های الهی را بیشتر از ظواهر مادی دانسته و بر تاثیر محرّم و حرم های حضرات معصومین علیهم السلام بر اعتقادات مردم تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی مد ظلّه العالی، معظم له صبح پنج شنبه در دیدار با اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ساوه که برای بیان گزارش کار ساخت یکی از درب های حرم حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام در دفتر ایشان حضور پیدا کرده بودند، فرمودند: زحمت کشیدن در راه حضرت ابوالفضل علیه السلام حتما مرضی خداوند و رسول اکرم صلی الله علیه و آله  است و اقدام هایی که در این راه می شود جزء امور مهم دینی و تعظیم شعائر است، چون همین چیزها و کارها در شکل گیری اعتقادات مردم تاثیر دارد و اگر این محرّم ها، این حرم های شریفه و این حرکت ها نبود، معلوم نیست که اعتقادات جامعه در چه سطحی قرار می گرفت. لذا اینگونه حرکت ها جزء تعظیم شعائر درجه اول است.

مرجع علی قدر شیعیان در ادامه با چشمانی اشکبار به بیان عظمت و باب الحوائج بودن حضرت ابا الفضل العباس علیه السلام پرداختند و فرمودند: باب الحوائج بودن حضرت ابوالفضل علیه السلام جزء امور قطعی است و این را همه می دانند و می بینید که مردم هم در مشکلات بیشتر به ایشان متوسل می شوند. ایشان جزء چهارده معصوم نیست ولی از نظر قضاء حوائج و توسلاتی که مردم دارند جزء ردیف اول ها محسوب می شوند و این باب الحوائج بودن به تواتر ثابت شده و بخصوص عرب ها خیلی از این جهت  اهمیت می دهند. لذا امام معصوم علیه السلام می فرمایند که حضرت ابوالفضل علیه السلام مقامی دارد که سایر شهداء به مقام ایشان غبطه می برند.

ایشان با دعا برای دست اندرکاران این کار ارزشمند، افزودند: ان شاء الله که آقایان موفق باشند و آثار توفیق هم در کارها و زندگی شما ظاهر شود و ما هم از شما درخواست دعا داریم. شما ارتباطتان را با اینها محکم کرده اید. این کشور به معنویت و ارتباط با خداوند و کمک او بیشتر از ظواهر مادی نیازمند است و امیدواریم که لطف این حضرات علیهم السلام شامل حال این ملت و کشور شود. شما هم برای همه مردم دعا کنید.