الثلاثاء 18 ذوالحجة 1445 - سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳


آیت الله العظمی شبیری زنجانی؛ موفقیت آقای روحانی موفقیت کشور است.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی؛

موفقیت آقای روحانی موفقیت کشور است.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی موفقیت دکتر حسن روحانی، رییس جمهور ایران را، موفقیت کشور دانسته و از آرامش ایجاد شده در کشور ابراز رضایت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی آقای حاج سید موسی شبیری زنجانی (مدظله)، شب گذشته دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتررییس جمهور و حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم با حضور در دفتر معظم له با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت الله العظمی شبیری زنجانی دام ظله آرامش ایجاد شده در کشور را ” قابل حس کردن” دانستند و فرمودند: آرامشی در کشور پیدا شده که قابل حس است . در تماسهایی که با افراد مختلف داشتیم مطلبی بر خلاف این ندیدم و نوعا یک آرامشی وجود دارد. دیگر التهابات پرنوسان را نداریم.

ایشان در قسمتی از سخنان خود به تلاشهای دولت برای رفع موانع موجود در روابط خارجه اشاره کرده و خاطرنشان کردند: ان شاء الله که درروابط خارجه تکامل ایجاد شود و کسریهای موجود رفع شود.

مرجع عالی قدر شیعه افزودند: به هر حال کشور مشکلاتی دارد و دولت در فکر حل این مشکلات است. دعا کردن برای مسؤولانی که برای رفع این مشکلات تلاش می کنند، وظیفه همه ماست. ان شاء الله این تلاشها مورد تایید حق تعالی است و امیدواریم که عنایات حضرت ولی عصر (سلام الله علیه) شامل آقای روحانی و جمیع خدمتگزاران کشور باشد.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی ادامه دادند: دعا کردن برای سرانکشور دعای برای شخص نیست، دعا برای کشور و جمعیتی از شیعیان است. موفقیت آقای روحانی موفقیت همه است و وظیفه ما این است که دعای جلب توفیق برای این مرد داشته باشیم.

ایشان در قسمتی از سخنانشان با بیان خاطره ای از میرزای شیرازی فرمودند: در قضیه تنباکو مساله ای که باعث نگرانی میرزا بود تضعیف دولت وقت بود. ایشان نگران بودند که مبادا این قضیه به تضعیف یک دولت شیعی دربرابر سایر دول بینجامد.

مرجع عالی قدر شیعیان در پایان این دیدار از روند درمان رهبر معظم انقلاب سوال کرده و برای بهبودی ایشان دعا کردند.