السبت 10 شَوّال 1445 - شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳


آیت الله العظمی شبیری زنجانی در شب میلاد امام رضا علیه السلام؛ امام موسی صدر شخصیتی متین و آگاه بود

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در شب میلاد امام رضا علیه السلام:

امام موسی صدر شخصیتی متین و آگاه بود

آیت الله العظمی شبیری زنجانی «مدّ ظلّه» در سال روز معمم شدن خود؛ از خاطره مشترکش با ” امام موسی صدر” یاد کرده و او را شخصیتی متین و آگاه توصیف کرد.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی همزمان با روز میلاد امام رضا علیه السلام به لباس مقدس روحانیت ملبس شده است. معظم له درباره علت انتخاب این روز گفتند: مرحوم” آسید رضا صدر” این روز را انتخاب کرد. من و “آقا موسی” هم بحث بودیم. یک روز به من گفت با آقا موسی به منزل ما بیایید. وقت آن است که لباس روحانیت بپوشید.

آیت الله العظمی شبیری ادامه دادند: مرحوم والد( آیت الله سید احمد زنجانی) با ” آسید صدر الدین” ( آیت الله سید صدر الدین صدر) جلسات بحث علمی داشتند. روز میلاد از ما خواست به منزل ایشان برویم. مرحوم آیت الله خمینی را هم که با والد ما رفاقت داشت، دعوت کرده بودند. ” آقای سید صدر الدین” عمامه مرا گذاشت و حاج آقای ما عمامه ” آقا موسی” را.

مرجع عالی قدر تشیع “امام موسی صدر” را شخصیتی متین دانستند و خاطر نشان کردند: آقا موسی متین و صبور بودند و نجابت مخصوصی داشتند. ایشان نسبت به مسائل سیاسی از درک و بینش خوبی برخوردار بودند و در این زمینه استعداد و آگاهی خوبی داشتند.

ایشان درباره سرنوشت امام موسی صدر گفتند: امیدوارم هرکجا که هستند چه در این دنیا و چه در آن دنیا، مورد عنایت و تفضل خداوند متعال باشند.