الجمعة 09 شَوّال 1445 - جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳


ارتباطات معنوی و خدمت به مردم برای انسان باقی می ماند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی:

ارتباطات معنوی و خدمت به مردم برای انسان باقی می ماند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار فرزند آیت الله العظمی موسوی اردبیلی با تجلیل از مقام معنوی آن مرجع فقید، فرمودند: مقامات علمی و اجتماعی مهم است؛ اما آنچه برای انسان مفید است همین ارتباطات معنوی و خدمات به مردم است.

صبح امروز، حجت الاسلام و المسلمین «سید علی موسوی اردبیلی» فرزند آیت الله العظمی موسوی اردبیلی “ره”با حضور در دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی، رحلت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی را بار دیگر به فرزند ایشان تسلیت گفتند و فرمودند: سایه حضرت ولی عصر “عجل الله تعالی فرجه” بالای سر همه ماست.

مرجع عالی قدر شیعه با تجلیل از مقام معنوی آن فقید سعید، خاطر نشان کردند: این دنیا مکان ماندن نیست. حتی انبیاء هم از این دنیا رفته اند؛ اما مهم این است که انسان با دست پر دنیا را ترک کند.

معظم له افزودند: انسان باید طوری در جامعه زندگی کند که وقتی از دنیا رفت کسانی که او را می شناسند درباره او « لا نعلم منه الا خیراً» بگویند. باید در این دنیا روابطمان را با اولیای الهی محکم کنیم. الحمدلله آقای موسوی اردبیلی همه این شرایط را داشتند و همه کسانی که او را می شناختند به بزرگواری ایشان شهادت می دادند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی تصریح کردند: نعمت الهی برای یک روحانی این است که اتصالش را با مبادی عالیه محکم کرده باشد. مقامات علمی و اجتماعی به جایِ خود؛اما آنچه برای خود انسان مفید است، همین ارتباطات معنوی و خدماتی است که برای مردم انجام می دهد.

ایشان برای فرزند آیت الله العظمی موسوی اردبیلی آرزوی موفیقت کردند و افزودند: اینکه در بیت یک روحانی، روحانی دیگر پرورش پیدا می کند امتیاز و نعمت است؛ و گرنه بیت آن روحانی هر مقدار هم که عظمت داشته باشد، کالعدم می شود. امیدواریم شما هم در امور، در حد أعلی موفقیت داشته باشید. همین که مشمول رضایت ایشان بوده اید نعمت و توفیق بزرگی است.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی با اشاره به سابقه دیرینه دوستی شان با آن فقید سعید، خاطرنشان کردند: ایشان می فرمودند در همان سالی که مرحوم آیت الله بروجردی وارد قم شده اند، ایشان نیز به قم آمده اند. می گفتند وقتی آمدم دیدم که سیدی کم سن در کتابخانه درحال مطالعه است. از ایشان پرسیدم: این سید که بود؟ گفتند جناب عالی بودید. ما هم از همان اوایلی که ایشان به قم آمدند به ایشان ارادت پیدا کردیم. یعنی بیش از 70 سال با ایشان رفاقت داشتیم.

حجت الاسلام و المسلین موسوی اردبیلی با تشکر از حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی در آیین تشییع و مجالس ترحیم آیت الله العظمی موسوی اردبیلی گفت: ایشان به شما بسیار علاقه مند بودند و ما دعا می کنیم که خدا سایه پر خیر و برکت شما را مستدام بدارد.