الثلاثاء 18 ذوالحجة 1445 - سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳


باب الحوائج بودن حضرت ابوالفضل علیه السلام جزء امور قطعی است


باب الحوائج بودن حضرت ابوالفضل علیه السلام جزء امور قطعی است

نیاز کشور به معنویت و ارتباط با خداوند متعال و کمک های الهی بیشتر از ظواهر مادی است . حرم های شریف حضرات معصومین علیهم السلام و زیارات، بر اعتقادات مردم تأثیر زیادی دارد.

زحمت کشیدن در راه حضرت ابوالفضل علیه السلام حتما مرضی خداوند و رسول اکرم صلی الله علیه و آله است و اقدام هایی که در این راه می شود جزء امور مهم دینی و تعظیم شعائر است، چون همین کارها در شکل گیری اعتقادات مردم تاثیر دارد و اگر این محرّم ها، این حرم های شریفه و این حرکت ها نبود، معلوم نیست که اعتقادات جامعه در چه سطحی قرار می گرفت. لذا اینگونه حرکت ها جزء تعظیم شعائر درجه اول است.

باب الحوائج بودن حضرت ابوالفضل علیه السلام جزء امور قطعی است و این را همه می دانند و می بینید که مردم هم در مشکلات بیشتر به ایشان متوسل می شوند. ایشان جزء چهارده معصوم نیست ولی از نظر قضاء حوائج و توسلاتی که مردم دارند جزء ردیف اول ها محسوب می شوند و این باب الحوائج بودن به تواتر ثابت شده و بخصوص عرب ها خیلی از این جهت اهمیت می دهند. لذا امام معصوم علیه السلام می فرمایند که حضرت ابوالفضل علیه السلام مقامی دارد که سایر شهداء به مقام ایشان غبطه می برند. [1]


[1] . بیانات معظم له در دیدار اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ساوه