الاثنين 11 ذوالقعدة 1445 - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳


راه حل مشکلات، اخلاص و خدمت صادقانه به مردم است.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار استاندار قم:

راه حل مشکلات، اخلاص و خدمت صادقانه به مردم است.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی بر رفتار صحیح مسئولان با مردم تاکید کردند و گفتند: کاری که بر اساس هوای نفس انجام بگیرد نتیجه نمی دهد اما خدمت به مردم با نیت الهی به نتیجه می رسد.

مرجع عالی قدر شیعیان روز گذشته در دیدار استاندار و جمعی از مسؤولان استان قم با ایشان، به خاطره ای از امام خمینی «ره» اشاره کردند و گفتند: از مرحوم آقای خمینی شنیدم که مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری گاهی زیر کتابخانه فیضیه با برخی بازاری های تهران می نشست و با آن ها شوخی می کرد. ما گمان می کردیم که ایمان او از بین می رود. بعد فهمیدیم که ما اشتباه می کردیم. اصلاً او اهل هوا و هوس نبوده بلکه اخلاصی پیدا کرده که با مردم اینگونه برخورد می کرده است.

معظم له فرمودند: نباید گمان شود که داشتن روحیه مردمی و با مردم بودن انسان را از مسیر الهی دور می کند؛ آنچه که در مسیر خدمت به مردم اهمیت دارد، اخلاص است.

ایشان تصریح کردند: باید نیت ما در هر عملی، خدمت به مردم باشد. خدمت به مردم بزرگترین عبادت است. انسان نباید بر اساس هوای نفس کاری را انجام بدهد.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی فرمودند: بدون اخلاص هیچ عملی به مقصد صحیح نمی رسد. همه می دانیم که در جامعه مشکلات وجود دارد اما اگر نیت الهی باشد، همین مشکلات به کمک خداوند تعالی رفع می شود. خداوند مهربان است و به کسی که بخواهد گره ای از کار بندگانش باز کند کمک می کند.

photo_2018-04-09_07-18-51.jpg photo_2018-04-09_07-18-48.jpg photo_2018-04-09_07-18-53.jpg