الثلاثاء 18 ذوالحجة 1445 - سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳


رضایت امام زمان سلام الله علیه در رضایت خداست.


رضایت امام زمان سلام الله علیه در رضایت خداست.

عمل کردن بر اساس دستورات شریعت و رعایت اصول اخلاقی و دینی را از ویژگی های منتظران امام زمان عجل الله تعالی فرجه است. کسی که منتظر امام زمان سلام الله علیه است با عمل به دستورات شریعت، رضایت آن حضرت را به دست می آورد.

کسی که منتظر است باید در رفتار و عملش این انتظار دیده شود. کسی که میهمان دارد از رفتارش می توان فهمید که میهمان دارد، خانه را جارو می زند، غذا آماده می کند و امثال این کارها را انجام می دهد، یعنی از کارهایی که انجام می دهد می شود فهمید که این شخص منتظر میهمان است. منتظر امام زمان علیه السلام هم همینطور است. رفتاری انجام می دهد که می شود فهمید این شخص خودش را برای یک مسأله ای آماده می کند.

رضایت امام زمان عجّل تعالی فرجه در رضایت خداوند است و رضایت خداوند هم در عمل به دستورات اوست که توسط پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام به ما رسیده است.

آنچه مسلّم است مسأله خاتمیت و ظهور آن حضرت است. برخی نشانه ها درباره ظهور گفته می شود که سند آنها ضعیف است و البته نه باید آنها را رد کرد و نه باید آنها را تأیید کرد. این مسأله لزوم منجی در سایر ادیان هم وجود دارد. آقای امامی کاشانی یک زمانی درحال نوشتن کتابی بودند و می گفتند در این باره از فلاسفه برخی از ادیان و فرق دیگر درباره لزوم ظهور منجی نوشته هایی را گرفته اند. این مساله را همه قبول دارند.

امام زمان سلام الله علیه با ائمه الکفر می جنگد که این دستور قرآن است. نمی شود گفت مبارزه با کسانی مثل تروریست ها و گرو های تکفیری خشونت است. اینها امنیت را از جامعه گرفته اند و این مبارزه پسندیده است.