الجمعة 15 ذوالقعدة 1445 - جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳


شما فرزند حوزه هستید، دیانت مردم را در درجه اول اهمیت قرار دهید

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در دیدار ریاست جمهور:

شما فرزند حوزه هستید، دیانت مردم را در درجه اول اهمیت قرار دهید/ در مشکلات اداره کشور از خداوند تعالی و حضرات معصومین علیهم السلام کمک بگیرید

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» ایشان را بزرگ شده حوزه و مکتب اهل بیت علیهم السلام دانستند و افزودند: با توجه به اینکه شما اهل حوزه هستید انتظار ما این است که دیانت افراد را در درجه اول اهمیت قرار دهید.

مرجع عالی قدر تشیع افزودند: افرادی در داخل و خارج کشور هستند که به شکلهای مختلف می خواهند به اعتقادات افراد ضربه بزنند. باید اهتمام داشت که جلو سم پاشی های آن ها گرفته شود.

معظم له با اشاره به نظرات مختلفی که در ایران وجود دارد، اداره کشور را مشکل خواندند و فرمودند: وظیفه سنگینی بر عهده شماست اما باید توجه داشت که اهل سلوک معتقدند از برترین عباداتی که در مسیر تقرب به خداوند موثر است، خدمت به مردم است. حالا شما توجه کنید که مردمی که شما به آن ها خدمت می کنید مسلمان و شیعه اهل بیت علیهم السلام هستند و این استثناء باعث مضاعف شدن این اجر و پاداش می شود.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی دعا کردن برای خدمت گزاران به مردم را وظیفه خود دانستند و خطاب به رئیس جمهور منتخب فرمودند: زیارت شما و شنیدن تلاش های دولت شما توفیق شد. در این مسیر از خداوند متعال و حضرات معصومین علیهم السلام کمک بگیرید که بسیاری از گره ها با توکل و توسل باز می شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به توضیح برنامه های دولت یازدهم پرداخت و از آیت الله العظمی شبیری زنجانی خواست به دولت او با هدایت ها و رهنمودهای خویش کمک کنند.