الاربعاء 12 ذوالحجة 1445 - چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳


مجاهده این عزیزان مشهود است

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در تماس تلفنی حجت الإسلام والمسلمین حسن روحانی با ایشان، ضمن تقدیر از تلاش های کادر درمانی ایران و سایر نیروهای مسئول در مبارزه با ویروس کرونا تصریح کردند: حقیقتاً مجاهده این عزیزان مشهود است و نزد خداوند متعال مأجورند.
ایشان با اشاره به همزمانی آغاز سال جدید با شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام ابراز امیدواری کردند با عنایات آن حضرت مشکلات جامعه ایران به زودی برطرف شود.
معظم له با اشاره به مشهور بودن توسل به آن حضرت در مشکلات و کرامت حرم شریف حضرت، افزودند: خطیب بغدادی از سنّی های خیلی متعصّب و مخالف شیعه است. او به قدری با شیعه مخالف است که علمای شیعه را با تعابیر تند و ناروا یاد می کند؛ اما با این همه تعصّب و کینه با شیعه، وقتی به سرگذشت حضرت امام کاظم علیه السلام می رسد، مفصّلاً به ذکر فضائل و مناقب آن حضرت می پردازد.
 از جمله می نویسد: موسی بن جعفر علیهماالسّلام به علت عبادات و اجتهادش، عبد صالح خوانده می شد و بسیار کریم و بخشنده بود.
آیت الله العظمی شبیری زنجانی با قدردانی از تلاش های انجام گرفته برای حل مشکلات مردم و همچنین دعا برای همه خدمتگزاران، خاطرنشان کردند: امیدواریم با اخلاص در عمل و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام بتوانید مشکلات را مرتفع کنید.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی در تماس تلفنی با آیت الله العظمی شبیری زنجانی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام، برای ایشان در سال جدید آرزوی سلامت کرد. وی همچنین درگذشت تعدادی از بستگان آیت الله العظمی شبیری زنجانی را تسلیت گفت.