چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

اخبار


مسایل اساسی و مشترک در دعواهای سیاسی آسیب نبیند

آیت الله العظمی شبیری زنجانی:

مسایل اساسی و مشترک در دعواهای سیاسی آسیب نبیند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی دام ظله در دیدار با فرستاده رییس جمهور به قم، اختلاف نظرهای موجود در جامعه را طبیعی دانستند و فرمودند: اختلاف نظرها نباید به امور درجه اول مردم آسیب بزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی، دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور صبح جمعه 94/10/11 با حضور در دفتر معظم له، با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی در این دیدار با اشاره به تلاش تیم هسته ای گفتند: خداوند متعال وعده داده اند که «الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا». کوشش در راه خداوند با وعده‌ی قطعی نصرت همراه است. ان شاءالله که هم شرایط اجرای این مذاکره حاصل و وعده ها هم عملی شود.

مرجع عالی قدر شیعیان اختلاف نظر در جامعه را طبیعی دانستند و فرمودند: در بشر اختلاف‌نظر از قدیم بوده تا آخر خواهد بود. نمی‌شود توقع داشت که همه‌ی فکرشان یک جور باشد ولی مسائل مطلوبی که مشترک بین همه است باید محفوظ بماند. آن جهت مشترکی را که همه قبول دارند، باید سعی بشود آن لطمه نخورد.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی اختلاف را باعث شادی دشمنان دانستند و گفتند: در دعواهای سیاسی یک اموری هست که می تواند به امور مشترک بین همه لطمه بزند که باید مراقب بود این امور آسیب نبیند.

این مرجع عالی قدر وظیفه رییس جمهور را سنگین توصیف کردند و ضمن دعا برای همه خدمتگزاران افزودند: ان شاء الله آنچه صلاح دین و دنیا است برای همه مسئولان محقق شود.