الثلاثاء 11 ذوالحجة 1445 - سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳


نشستهای علمی حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در مشهد برگزار می شود

نشستهای علمی حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در مشهد برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی سلسله نشستهای علمی آیت الله العظمی شبیری ، با موضوع ” بررسی باب حج کتاب عروه الوثقی”، هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در بیت معظم له در مشهد برگزار می شود.

این نشستها در طول سال تحصیلی حوزه های علمیه در دفتر قم این مرجع عالی قدر برگزار شده و پس از حضور ایشان در شهر مشهد، این نشستها با حضور گسترده علماء و روحانیون آن شهر در بیت معظم له تشکیل می شود.

آیت الله العظمی شبیری چندی قبل در دیدار با طلاب مدارس علمیه تهران بر طرح مباحث علمی در نشستهای طلاب، تأکید کردند و گفتند: از سابق رسم بود وقتی که روحانیون و طلاب با همدیگر هم صحبت می شدند یک فرع فقهی یا مساله ای علمی مطرح می شود و درباره آن بحث می کردند اما متاسفانه الان این نشستها بیشتر به مباحث غیر علمی ختم می شود.

این فقیه برجسته که یش از چهل سال است به تدریس خارج فقه و اصول، اشتغال دارد. درس خارج فقه را با تدریس «کتاب الحجّ»، در زمان حیات استاد خود، مرحوم آیت‌الله محقّق داماد (م 1388ه ق) آغاز نمودند که این درس بیش از 15 سال، گاه بر مدار کتاب «عروة الوثقی» و گاه کتاب «شرائع» ادامه یافت.