چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

اخبار


پاسخگویی مستمر هیأت نمایندگی آیت الله العظمی شبیری زنجانی به سؤالات حجاج

پاسخگویی مستمر هیأت نمایندگی آیت الله العظمی شبیری زنجانی به سؤالات حجاج

هیئت نمایندگی حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی به سرپرستی فرزند ایشان، به منظور کمک و راهنمایی زائرین بیت الله الحرام در مدینه منوره مستقر شد.

این هیئت علاوه بر پاسخگویی به سوالهای شرعی حجاج در جهت انجام صحیح اعمال حج، وظیفه ارتباط با شیعیان خارج از کشور، تبیین و نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و پاسخ‌گویی به شبهات دشمنان دین و معاندان، جهت جلوگیری از تشویش اذهان زائران را بر عهده دارد.

زائران بیت الله الحرام می توانند سوالهای خود را حضوری و یا با ارتباط تلفنی از طریق شماره 0509972819 با این هیات علمی مطرح و پاسخ آن را دریافت کنند. بعثه حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی در مدینه‌منوره، پشت مسجد بلال، شارع العزیات، دار مجد المدینه و در مکه مکرمه در شارع العزیزیه، بعد مسجد الفقیه، انتهای شارع الامام نبش سمت چپ طبقه دوم واقع شده است.

بعثه حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی، در روزهای گذشته میزبان جمعی از علماء و زائرین حاضر در مدینه منوره از کشورهای مختلف و همچنین هیأت های نمایندگی مراجع معظم تقلید بود.

در یکی از این دیدارها، حجه الاسلام و المسلمین قاضی عسگر سرپرست حجاج و زائرین ایرانی خانه خدا و نیز مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و به همراه جمعی از معاونان سازمان حضور داشتند. در این دیدار درباره برخی مسایل کلی مرتبط با حج امسال و اوضاع زائرین در مدینه و مکه گفت و گو و تبادل اطلاعات شد.

شایان ذکر است حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی مدّظلّه، که بر لزوم حضور مجتهدان برجسته در مراسم حج تأکید دارند و اجتهاد مستمر را به ویژه در مسائل حج لازم می دانند، از سال 1375 تا کنون بعثه‌ای به حج اعزام داشته‌اند که با حضور جمعی از علماء و مدرّسین حوزه علمیّه قم و بزرگانی همچون مرحوم آیت‌الله حاج شیخ علی افتخاری گلپایگانی که تسلّط ویژه‌ای بر آراء مراجع داشتند، محل آمد و شد مستمر زائرین و روحانیون معظم کاروانهای حج و رسیدگی به امور شرعی حج گزاران بوده است.