الجمعة 12 مُحَرَّم 1446 - جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳


کیفیت طرح ها در اولویت باشد، نه تعداد آن

آیت الله العظمی شبیری زنجانی خطاب به شهردار قم:

کیفیت طرح ها در اولویت باشد، نه تعداد آن

آیت الله العظمی شبیری زنجانی از شهردار قم خواستند در پروژه های شهرداری، کیفیت را فدای کمیّت نکنند.

مرجع عالی قدر شیعیان در دیدار روز گذشته ی شهردار قم با ایشان با اشاره به ماندگاری بنای دیوار چین خاطرنشان کردند: کیفیت نباید فدای کمیت شود. شما می بینید دیوار چین با این سابقه طولانی همچنان پابرجاست اما ما اینجا گاهی ساخت و سازهایی را می بینیم که یک سال هم دوام نمی آورد.

معظم له افزودند: مهم این نباشد که چند طرح را اجرا می کنید، مهم این باشد که طرح های باکیفیت اجرا کنید. گاهی اتفاق می افتد که در جایی یک طرح عمرانی با محکم کاری و با کیفیت خوب اجرا می شود که مدت ها در بین مردم از آن یاد می شود ولی برخی از طرح ها و ساخت و سازها این گونه نیست. مردم این مسائل را می بینند و بر اساس آن درباره ی خدمات مسؤولان شان قضاوت می کنند.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی خدمت به شهر قم را یک فرصت نامیدند و فرمودند: قم شهری استثنائی است. این شهر از زمان معصومین «علهیم السلام» تاکنون یک شهر امامی و اثنی عشری بوده است. مردم این شهر از قرن دوم شیعه بوده اند و فرهنگ شیعه را دریافت و منتشر کرده اند و محدثین درجه اولی در این شهر زندگی کرده اند. هر خدمتی که به این شهر می کنید مأجورید.

معظم له تصریح کردند: مشکلات زیاد است اما شما هدفتان خدمت به مردم باشد. در این صورت خداوند متعال هم کمک می کند و موانع را از سر راه برمی دارد. ما هم وظیفه خود می دانیم که برای همه خدمت گزاران به این مردم دعا کنیم.

5B4A0208.jpg 5B4A0200.jpg 5B4A0242.jpg